paper plain icon
פנו אלינו כאן
paper plain icon
אנחנו כאן, לשירותכם תמיד!
השאירו פנייתכם כאן, ונציגנו ישובו אליכם בהקדם!
חייגו אלינו עכשיו: 08-9263764
או בקרו באחד מהרשתות שלנו youtube facebook

היערכות לשעת חירום


סכנות ומצבי חירום עלולים להתרחש ללא התרעה מוקדמת. התגובה של בני אדם למצבים אלה היא בדרך כלל אוטומטית, ונקבעת על סמך ידע וניסיון קודמים.
רק הכנה מראש להתמודדות עם מצבי החירום תוכל לסייע לפעול בצורה נכונה ולהציל חיים.

ליכולתו של הפרט להציל את עצמו ואת סביבתו יש חשיבות עצומה במקרים כאלה. עיכוב בפעולות שיש לבצען בדחיפות עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

 
הנטייה של מרבית מבני האדם  היא להניח כי ההסתברות להתממשות  איום פוטנציאלי היא נמוכה, ולכן רק חלק קטן באוכלוסייה מקדיש תשומת לב להכנה לשעת החירום.
מכיוון שהתפקוד במצבי לחץ משתפר כשניתן לצפות מצבים אלה, מומלץ לנצל את זמני הרגיעה ללימוד, להכשרה ולהכנה לקראת מצבי חירום.

היערכות לשעת חירום כי עדיף מוקדם ככל האפשר

היערכות לשעת חירום היא חלק מנוף החיים הישראלי שלנו - ממ"ד, ממ"ק, מסיכה, ברדס, ממ"ט הינם מונחים אליהם אנחנו מתוודעים כבר בגיל צעיר. אולם, כאשר מדובר במפעל, הכל הופך לגדול ומורכב יותר. אי אפשר לפעול כפי שאתם מוצאים לנכון ברגע שעת החירום מגיעה, ישנו צורך במודעות לנושא מוכנות לחירום, ישנו צורך לגבש את מתווה הפעילות המתאים, יש צורך לחשוב קדימה עשרה צעדים ולפעול בהתאם (למשל, דרך גיבושם של נוהל חירום מפעלי, נוהל היערכות לשעת חירום או נוהל חירום חומרים מסוכנים), כך שכל אדם במפעל או בעסק יידע בדיוק מה עליו לעשות ומה תפקידו במארג הכולל הנקרא היערכות מפעלית לזמן חירום.

 

יש להבדיל בין מצבי חירום המוניים המאיימים על ציבור רחב, ומטבע הדברים נדירים יותר, לבין מצבי חירום שכיחים יותר כמו שריפות, תאונות עבודה, דליפת חומרים מסוכנים, ועוד.
במקרה של מצב חירום המוני, כוחות ההצלה לא תמיד יוכלו לתת מענה מיידי לכל הנפגעים. על מנת לקבל את הטיפול הדרוש, צריכים לעתים נפגעים באירוע להתמודד בכוחות עצמם. גם במצבי החירום השכיחים יותר עלולים המעורבים למצוא עצמם לבד, וייאלצו להתמודד עם המצב בכוחות עצמם, לפחות לפרק זמן קצר.

 למה, בעצם, אנו נערכים?

מדינת ישראל הקטנה משופעת בתרחישים, באירועים ובאיומים המגיעים מטווח רחב של גזרות ותחומים. אמנם, החשיבה האינסטינקטיבית מעלה על הדעת דווקא את האיומים ביטחוניים (כמלחמה או שיגור טילים, למשל), אולם עיתות חירום אינן חייבות להגיע דווקא מכיוון זה. גם שריפה, הצפה, דליפת חומרים מסוכנים, רעידת אדמה או פגיעה ישירה של ברק יכולים לסכן את המשך פעילותו התקינה של העסק או המפעל.

גם כאשר מדובר בכוח עליון (כמו צונאמי או רעידת אדמה) אין לנו יכולת למנוע את הפגיעה, אולם, למרות זאת, מוטלת על בעל העסק או מנהלו האחריות למזער את הנזקים הנגרמים ככל האפשר, לתרום לרציפות התפקודית של העסק ובכך גם ליצירתו של היתרון התחרותי על פני מתחריו של העסק. המוכנות לחירום, אם כן, היא המפתח להתמודדות היעילה והפרודוקטיבית ביותר. וכעת, נותרת רק השאלה הגדולה מכל - כיצד יוצרים אותה?

תכנון והכנה מראש יסייעו רבות לפעול טוב יותר בשעת חירום, על פי מידע מדויק ולפי הוראות והנחיות ברורות וידועות מראש. הכנה מוקדמת תאפשר מעבר טוב יותר משגרה לחירום ובכך תקל על המשך התפקוד באופן רציף ויעיל.

שגרת תרגילים ,הדרכות וביקורת ציוד ,הינה חלק בלתי נפרד להתכוננות למצבי חירום.

 

הפתרון - ליווי וייעוץ מטעם חברה מקצועית בתחום

ליווי של חברה מקצועית מיומנת, המנוסה בתחום היערכות לשעת חירום בעסקים ובמפעלים, כחברת‎ ‎בוב - בטיחות וביטחון בע"מ, לדוגמה, מסוגל להעניק לכם את ההכוונה והכלים הנחוצים לכם כדי להיערך לזמן חירום. מסקרי סיכונים המתייחסים לסבירות התרחשותם של אירועים מזיקים שונים ביחס לעסק או למפעל הספציפי ועד להדרכת העובדים הממונים מטעם המפעל כיצד לעורר את מודעותם של העובדים האחרים לסיכונים שבתרחישים השונים ולהתנהלות הנדרשת כדי לנהל את המצב במינימום פגיעה ברכוש ובנפש - מוענקים לכם כל הכלים המתאימים כדי לנהל את מצב החירום ולא להיות מופתעים מהתרחשותו או מנוהלים על ידו!

 

לחברת בוב בטיחות ובטחון ניסיון רב מאוד בהכשרת צוות חירום משלב הקמת צוות החירום המפעלי ועד לתירגול הצוות בצורה מעשית במסגרת תרגילי חירום שנתיים – תרגיל מילוט.

לרשות החברה מרצים בכירים בתחום המוכנות לחירום ועזרים מהמתקדמים בארץ. אנו מכשירים צוותי חירום לרמות השונות בהתאם לתרחישים אפשריים ולסיכונים המאפיינים כל ארגון ומפעל.

 סוגי ההכשרות למצבי חירום אותן מבצעת חברת "בוב בטיחות ובטחון":

 • ארגון והקמת צוותי חירום – הכשרתם ותרגולם
 • הדרכות ותרגולים בנושא כיבוי אש בהתאם לצורכי הארגון
 • הכנת תיקי שטח לבטיחות וביטחון בהתאם לדרישות משרד הפנים
 • הכנת תיקי מפעל לחירום
 • הכשרת נאמני בטיחות אש
 • קורסי ממונה בטיחות אש
 • הכנה של תוכניות בטיחות אש לשירותי הכבאות
 • יעוץ וליווי לרישוי עסקים
 • בטיחות כיבוי אש
 • ממונה בטיחות אש
 • הכשרת צוותי חירום לכיבוי אש

היערכות לשעת חירום

נשמח לעמוד גם לרשותכם.

 

 

 

 

 

 


   
  

מתעניינים בנושא זה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
מיקרוסופט לוגו
לוגו טבע
לוגו פי גי
קרביץ
אומריקס
EMC
ביכורי השדה
דל
אורקל
DHL
קופ"ח כללית
דרך ארץ
ace
applied
alut
amazon client
3M customer
aminolab
archibers client
aroma
Attunity client
asamim
bait balev
apple customer
Broadcom customer
CBRE client
Dakrim customer
electra eng inc client
DSP client
emanuel client
bikurey sadot
ducher
keysight customer
gamida client
harel insurance
ibm client
hamaagar
maayanot hachof
loewenstein hospital client
maayonot ata
manrav client
med towers
mey carmel client
machsaney chashmal
michlol engineering client
nimrod boilers
papirus
ONE 1
pri tari bari
mey givaataim
rational system
robogroup client
Schneider hospital
Shaar Menashe mental h center
Ramot group client
print electronics
philip morris
shekem electric
syneron customer
y b resources manpower client
stak plast
the french pastry
zivudronen client
yamit fs client
zvi printers
tidhar company client