ממונה בטיחות אש – על מה ולמה?


פריצה של שריפה עלולה להתרחש בכל מקום ובכל זמן ותועדו מקרים בעבר של שריפות ברמת נזק גבוהה או נמוכה ועם נפגעים בנפש או ברכוש, התוצאה של שריפות אלו היא בין היתר עקב תכנית בטיחות האש ויישומה. 

 

הרעיון המרכזי שגובש ותומצת על ידי תכנית בטיחות אש היא בעקבות תקנה 11 א’ בחוק, תקנה שמחייבת כל בעל מבנה כלשהוא בין אם הוא מבנה מסחרי או פרטי להגיש תכנית להתמודדות עם שריפות, דרכי הפעולה שיש לנקוט במצבי חירום מסוג זה וכמובן תהליך הפקת הלקחים ויישומם. 

תפקידיו של ממונה בטיחות אש

תפקידו של ממונה בטיחות אש הן לדעת ולהתמצא בחוקים ותקנות של מערך כיבוי האש באופן אבסולוטי בראש ובראשונה. עליו להיות בקשר עם כוחות הכיבוי בשביל להתעדכן בדרישותיהם והוא מהווה כגורם משמעותי ומכריע הגשת הבקשה עבור רישיון המבנה. מעבר לכך, ישנם פרמטרים נוספים אשר מעוגנים בתפקידו של היועץ המומחה:

• עליו לבצע פיקוח מדוקדק על מערכות כיבוי האש וגילוי האש לאחר שהתבררו הדרישות המדויקות של מערך הכיבוי הרלוונטיות לאותו מבנה.

• הממונה נדרש להכין תיק בטיחות האש מפורט על מנת להציגו עבור קבלת רישיון המבנה.

• ביקורת תקופתית במפעל או בארגון בכדי לגלות את מוכנותו לתרחישי שריפות ועמידה בתקנות כיבוי אש.

• הדרכות בטיחות אש תיאורטיות ומעשיות לעובדי המפעל.

טיב ההיערכות לשעת חירום טמון ביכולת של הממונה להכין את העובדים השונים במקום העבודה, לעדכנם בתכנית על פיה יש לפעול ולוודא כי כל אדם מודע לכל דרכי המילוט ותחומי האחריות האישיים שלו.

חשוב לציין, בעוד שלא ניתן למנוע לחלוטין תאונות עבודה ופריצות שריפה, יש באמצעותנו את היכולת להתכונן באופן האולטימטיבי וזאת בכדי למזער פגיעה ברכוש ובנפש ולוודא שנגרם נזק כלכלי מינימלי למקום העבודה.

ממונה בטיחות אש מהווה כברומטר מרכזי ביכולת של עסקים וארגונים רבים להתאושש במקרה של אסון ולכן אם אתם מעוניינים בתכנון מוקפד וימי הדרכה משמעותיים בנושא זה צרו קשר עם חברת "בוב בטיחות ובטחון" ואנו נדאג לספק לכם את טובי היועצים בתחום.


לפרטים נוספים ורישום: יש ליצור עם מחלקת ההדרכה : 08-9263764 | 0546600240 | Bob@bob.co.il

ממונה בטיחות אש

 

 

מתעניינים בנושא זה?השאירו פרטים ונחזור אליכם