מהם ימי כשירות לממוני בטיחות?


ממונה הבטיחות בעבודה מסייע למעסיק לעמוד בדרישות החוק, וכך לשמור על בטיחות העובדים במקום העבודה. במהלך הזמן צריך לעבור ממונה הבטיחות ימי כשירות ייעודיים, והצוות של מחלקת ההדרכה של קבוצת בו"ב בטיחות וביטחון יסייע לכם להבין ולבחור ימי כשירות לממוני בטיחות.

מה כולל תחום הבטיחות בעבודה?

הכשרת ממוני הבטיחות הוא חלק מתחום רחב - תחום הבטיחות בעבודה – זהו תחום משמעותי שעוסק בבטיחות העובדים במקום עבודתם במשק קיימות חברות שונות המספקות שירותי בטיחות וגיהות בעבודה למפעלים, לחברות ולמוסדות ציבוריים אך ניתן גם להכשיר עובד מתוך הארגון בכדי שזה ישמש ממונה הבטיחות של הארגון..

מי הם ממוני בטיחות בעבודה?

הסמכה כממונה בטיחות ניתנת במסגרת קורס ממוני בטיחות. את הקורס רשאי לעבור אדם לו הכשרה אקדמית בתחום ההנדסה והמדע, וכן ניסיון של שנתיים לפחות בעבודה בתחום הרלוונטי, או אדם בעל הכשרה כטכנאי או הנדסאי עם ניסיון של שלוש שנים לפחות בתחום.
במהלך הקורס נפגשים התלמידים עם כלל ההיבטים המקצועיים ומתנסים גם בפרויקט מעשי. בסיום הקורס מוכשרים התלמידים כממוני בטיחות ומקבלים אישור כשירות התקף למשך 3 שנים.

תוקף האישור מותנה בהשתתפות ב-8 ימי כשירות לממוני בטיחות בכל שנה, את הימים מאשרים במשרד העבודה – במינהל הבטיחות והגהות התעסוקתית

מה לומדים במהלך ימי כשירות לממוני בטיחות?

ביום הכשירות עוסקים במגוון נושאים ותכנים הנוגעים לענפי התעשייה השונים. בבסיסם מהווים ימי הכשירות ריענון ושמירה על כשירות לממוני הבטיחות, אולם בפועל הם גם מהווים אלמנט מעשיר ומקדם עבורם.
ממוני הבטיחות נחשפים לנושאים ואתגרים שונים, וכך הופכים לממוני בטיחות טובים יותר שיכולים לתרום למקום העבודה שלהם.

האם חייבים לעבור ימי כשירות?

מינהל הבטיחות - מחייב קיום 24 ימי כשירות במשך 3 שנים, וממונה שלא יחדש את כשירותו לא יוכל לשמש בתפקיד ממונה בטיחות. תנאי זה תקף הן לממונה בטיחות עצמאי והן לממונה בטיחות שכיר.
לנוחיותכם נוהל אשכולות, מספר הוראת מפע"ר | 879703.

מתי מתבצעים ימי הכשירות?

ימי כשירות לממוני בטיחות נערכים בתאריכים שונים, כך שיתאימו לכמות גבוהה של מקומות עבודה. ימי הכשירות מתרכזים במקצועות ותחומים שונים, ובין השאר תוכלו למצוא ימי כשירות וקורסים כמו: קורס לחקירה ובירור תאונות, קורס מדריכי בטיחות, השתלמות ענפית בבניה, קורס מכין תוכנית לניהול בטיחות ועוד.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדנו בדרכים הבאות:

בטלפון: 08-9263764 

פקס : 08-9265528  

 

ימי כשירות לממוני בטיחות

 

מתעניינים בנושא זה?השאירו פרטים ונחזור אליכם