ממוני בטיחות בעבודה לארגונים ומפעלים


עפ"י חוק משרד התמ"ת אגף הפיקוח על העבודה ובהתאם לדרישת חוק "ארגון הפיקוח על העבודה", כל חברה מעל 50 עובדים מחוייבת בממונה בטיחות בעבודה

בוב בטיחות ובטחון בע"מ הינה חברה בעלת ניסיון רב למתן שירותי ממונה בטיחות בעבודה למפעלים ארגונים וחברות וזאת ע"פ דרישות חוק ארגון הפיקוח על העבודה. מתן השרות מתבצע על ידי ממונה בטיחות מוסמך ובעל כשירות מטעם מפקח עבודה ראשי, עובד חברת בוב בטיחות ובטחון בעל ניסיון בנושאי הבטיחות. חברת בוב בטיחות וביטחון מונה עשרות ממוני בטיחות, מהנדסי בטיחות ומומחים אחרים בתחומי הבטיחות והגיהות.

ליווי וייעוץ בטיחותי

 • שירות ייעוץ בטיחות ע"י יועץ בטיחות למפעלים וארגונים 
 • יעוץ להקמת מערך לניהול בטיחות  בעבודה בארגונים גדולים
 • סקרי ניהול סיכונים ומפגעים בתחומי הבטיחות בעבודה 
 • הכנת נהלים לבטיחות המפעל / הארגון 
 • הכנת תוכניות בטיחות  
 • יעוץ וליווי בתחום בטיחות בסביבת עבודה תעופתית  
 • ליווי פרויקטים בבניה, תשתיות ושיפוצים במפעלים וארגונים 
 • ליווי בתחום הבטיחות לחברות וארגונים נותני שירותים 
 • ליווי בתחום הבטיחות חברות וארגונים בתחום החינוך 
 • הכנת תיק שטח למפעלים וארגונים בהתאם לדרישות שירותי הכבאות
 • ליווי וייעוץ בנושא בטיחות אש ע"י ממונה בטיחות אש

כיצד ממוני בטיחות בעבודה יוכלו להוביל לסביבת עבודה בטוחה?

ישנם מקומות עבודה שעדיין שבויים בקונספציה הגורסת כי ממונה בטיחות בעבודה ממנים כי "צריך" או כי "חייבים" בכדי לצאת ידי חובה. אף כי התקנה מפרטת היטב מתי ואילו מפעלים מחויבים למנות ממונה בטיחות, בהחלט לא מדובר רק בעניין בירוקרטי או נהלי. הממונה מוביל ומקדם סביבת עבודה בטוחה יותר, כך שתאונות ומפגעי בטיחות יימנעו באופן כמעט מוחלט.

ממונה בטיחות בעבודה והאצלת סמכויות

קיימים היבטים וכלים רבים מבחינה מקצועית שנלמדים במהלך קורס ממונה בטיחות בעבודה, אך הכלל החשוב ביותר בתפקידו של ממונה הבטיחות פשוט כל כך ולכן קל מאוד לזכור אותו. אנו מדברים על האצלת סמכויות. רובנו מבינים כי  ממונה בטיחות בעבודה לא יכול להימצא בכל מקום ובכל זמן.

ממונה הבטיחות לא תמיד נמצא בסמוך לפס הייצור, באזור ההטענה והפריקה, בסמיכות למיכלי דלק או ציוד מסוכן. מי כן תמיד נמצא שם? העובדים כמובן. חשוב, אם כן, כי הממונה ידע להאציל סמכויות ולקדם כהלכה את נאמני הבטיחות ולהכפיל את כמות העוסקים בבטיחות. בנוסף, חשוב שכל עובד יבין את משמעות העבודה הבטוחה , את האחריות המונחת על כתפיו ואת האפשרויות העומדות בפניו למנוע תאונה.

סקירות וריעננונים

ממוני בטיחות מקצועיים מובילים לסביבת עבודה בטוחה יותר לא רק בזכות פעילות רגעית כגון החלפת מטפי כיבוי שפג תוקפם או בדיקת מערכת האוורור מעת לעת. ממונה בטיחות מקצועי יקפיד על כך שיתקיימו סקירות וריענונים בנושאי בטיחות באופן קבוע.

ככל שקיימים יותר מפגעים אפשריים, ככל שתפקידו של העובד כולל אלמנטים מסוכנים יותר (כגון עבודה בגובה, הפעלת ציוד כבד) כך חשוב שיהיו יותר סקרי בטיחות, סקרי מפגעים ורענוני הדרכות בטיחות. לומדות הבטיחות הנן כלי אפקטיבי לרענוני הדרכה וניתן להשתמש בהן כהשלמה לפעילות הדרכתית ובטיחותית גם יחד.

מתחקרים, לומדים ומטמיעים

אנו סבורים כי תפקידם של ממוני בטיחות דורש אחריות ומקצועיות. כחלק מכך, חשוב לבצע תחקירים ולהיות מודעים למקרים של אירועי בטיחות, בין אם בארגון עצמו ובין אם מחוצה לו (במפעלים דומים בענף). ממונה בטיחות בעבודה שמכיר ויודע כיצד הדברים עובדים בשטח יוכל לחתור לשינוי במקום עבודתו.

לתחקור פנים רבות ותיאוריות שונות, לדוגמה: פועל כמעט נפגע במהלך העבודה? במקום להפוך אותו לאשם, תחקור איכותי יגלה כיצד ניתן למנוע הישנות המצב, להפקת לקחים והטמעתם בעבודה השוטפת וליצירת סביבת עבודה בטוחה ויעילה יותר.

לחץ כאן לצפייה בתפקידו של ממונה הבטיחות על פי חוק.

בחברה גם מקיימים קורס ממונה בטיחות בעבודה

נשמח לעמוד גם לרשותכם.