קורס הדרכת כיבוי אש

30/12/21

סיכוני שריפה הינם הסיכונים אשר חלים בכל מקום על היקום בו נמצאים בני האדם השריפה /דליקה עלולה לגרום לנזק בחיי אדם וברכוש בבית  במקום העבודה, ולכן הערכות מראש לאירוע של דליקה/שריפה ורכישת ידע מקצועי  שיאפשר לנו להתמודד ולהתגונן ביעלות מרבית ובאופן הבטוח ביותר. זמן ואיכות התגובה מהווים כפרמטרים קריטיים בכל הנוגע למניעת פגיעה בחייהם של העובדים, והדרכה ראויה בנושא כיבוי אש בשילוב תרגול והבנת החומר התיאורטי הכרחית בכל מקום עבודה.

הדרכת כיבוי אש מקצועית חייבת לכלול בתוכה מספר נושאים מרכזיים שיש להעביר לעובדים. מעבר לעזרים הטכנולוגיים כגון מערכת גילוי שריפות ואמצעי כיבוי אוטומטיים, רצוי שהעובדים יהיו מודעים להשפעת החום והעשן, מה הם הגורמים הפוטנציאלים שעלולים להוביל לשריפה וכיצד יש להתמודד עם שריפות תוך כדי נקיטת אמצעי זהירות.

שמירה על הבטיחות ומזעור סיכונים בעזרת הדרכת כיבוי אש

פריצה של שריפה במקום עבודתנו עלולה להתרחש בכל עת, ולכן המודעות בנושא והאופן בו אנו מגיבים במקרה חירום שכזה עלול למנוע פגיעה ברכוש ולהציל חיי אדם. בכדי להכין את צוותי העובדים לסיטואציה כזאת יש צורך בהבנה בסיסית בכמה פרמטרים אקוטיים. 

ראשית, חשוב להבין באופן תיאורטי את המבנה הכימי של האש וכיצד לזהות אזורים מסוכנים שעלולים להוות כבסיס לשריפות במקום העבודה. מעבר לכך, קורס הדרכת כיבוי אש טומן בתוכו את ייעול תהליך הפינוי וכיצד להשתמש בציוד כיבוי האש הנדרש.

הדרכת כיבוי אש שהופכת את הבלתי צפוי לצפוי

אין ביכולתנו למנוע אסון מראש, אך אופן ההתמודדות שלנו בפועל עלול למנוע פגיעה ברכוש ובנפש. תפקידו של מדריך כיבוי אש הינו להעביר את התכנים החשובים והכרחיים להתמודדות ברגע פריצת השריפה. בטיחות באש הינו נושא בעל משמעות וחשיבות עליונה ולכן קורס הדרכת כיבוי אש במכללת בוב הינו מוכר על ידי שירותי הכבאות ומשרד הכלכלה ומערך השיעורים הייחודי והמקצועי מספק תעודת ממונה בטיחות אש.

בכל תעשייה, אופרציה או ארגון גדול מומלץ להכשיר בנוסף נאמני בטיחות אש שיעברו גם כן קורס שיקנה להם את הכלים וההבנה בהערכת סיכונים ודרכי התמודדות בעת פריצת שריפה. בצורה זו, צוות רחב בעל כישורים וידע מקצועי ממזער את הסיכונים לפגיעה עתידית. 

מדוע חשוב להשתתף בקורס הדרכת כיבוי אש?

הדרך הטובה ביותר לכבות שריפה היא למנוע אותה מראש. בקורס הדרכת כיבוי אש המשתתפים צוברים ידע ערכי לזיהוי פוטנציאלי של שריפות וכלים להתמודדות בעת פריצת שריפה במקום העבודה. הסטנדרטים של ההדרכה במכללת בוב ביטחון ובטיחות בע"מ נעשית ברמה הגבוהה ביותר בשוק, כאשר ישנה עמידה בדרישות שירותי הכבאות, הסברים מפורשים ומדויקים על ציוד כיבוי האש והדרכה מפורטת על המערכות השונות אשר נדרשות להגן על הארגון.

חשוב לציין, רשות הכבאות הארצית מגדירה קריטריונים כגון הכרה מלאה של דרכי המילוט במבנה, פרוטוקולים מפורטים של נוהל פינוי ותרגול תכנית הפעולה בשעה של פריצת שריפה. לכן, השקעת בית העסק ברכישת ידע מסוג ויישמו בתרגול במהלך הקורס מסוגלת להציל חיים ולמנוע פגיעה חמורה ברכוש.

מניעת שריפה – היבט כלכלי

בתי עסק שאינם מספקים מענה ספציפי וגנרי לגורמי סיכון אש על ידי ניהול סיכונים, אומדן והתמודדות במצבי חירום מסתכנים בהשלכות כלכליות חמורות שעלולות להשבית ואף לסגור את פעילותו של העסק באופן תמידי. 

במידה ופרצה שריפה במפעל שאינו עומד בתקנות כיבוי האש הארציות, חברות הביטוח לא יספקו כיסוי עבור בית העסק והפסדים בסדר גודל כזה עלולים להחריב את המבנה לחלוטין, כל הציוד שנמצא במתחם לצורכי עבודה ואף את היתר השיקום העתידי במקרה והתשתיות נהרסו באופן אבסולוטי.

הדרכת כיבוי אש תעניק לכם ביטחון נפשי ופיזי בזמן אמת, סימולציות ותרגולים יקלו עליכם לתפקד בצורה חלקה במקרה הצורך. התרופה הטובה ביותר היא הימנעות מוחלטת ומוכנות תמידית ולכן אסור להקל ראש בנושא.

הערכת סיכונים ללא פשרות

בכדי להתכונן כראוי במקרה של פריצת שריפה, רצוי תחילה לזהות את כל הגורמים אשר עלולים להוות כמקור להצתה והתלקחות של אש. לשם כך, יש צורך להכשיר ממונה בטיחות אש שיוכל לרכוש את הידע המקצועי, להשליכו על מקום עבודתו ולהסיק מסקנות ברורות שמטרתן להעריך את הסיכונים ובאלו דרכי פעולה יש לנקוט במצב קיצוני מסוג זה.

חומר תיאורטי שכולל הבנה מעמיקה בתכונותיה של האש, כיצד עובדת הפיזיקה והכימיה של תהליך הבעירה ותהליך כיבוי האש לצד תרגולים פיזיים בסיטואציה כזאת, מהווים כחבל הצלה ממשי עבור העובדים ולכן מכללת בוב בטיחות וביטחון מציעה קורס איכותי שמספק את כל הכלים הדרושים ומאפשר ליישם אותם בצורה אופטימלית במקום העבודה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדנו בדרכים הבאות:

בטלפון: 08-9263764 או לציון בנייד: 054-6600240

פקס: 089265528  או ישירות למייל: info@bob.co.il 

 

נשמח לעמוד לרשותכם בביצוע ההדרכות - מחלקת ההדרכה - בוב בטיחות ובטחון.

מתעניינים בנושא זה?השאירו פרטים ונחזור אליכם